Перелік всіх новин

Середа, 20.04.2016 - 13:43

ЄК покарала Google за Андроїд

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????
Європейська Комісія видала формальне антимонопольне обвинувачення американській компанії Ґуґл за зловживання популярністю її операційної системи під назвою Андроїд.

ЄК відіслала компанії офіційну заяву протесту, у якій йдеться про те, що компанія Ґуґл порушила антимонопольне законодавство ЄС.

Ґуґл звинувачують в тім, що вона кладе на інші фірми та компанії обтяжливі вимоги у використанні ОС Андроїд з метою задушення конкурентів.

Компанія Ґуґл зі свого боку видала заяву, у якій йдеться, що "Андроїд є дуже дружньою операційною системою, як для конкурентів, так і для розробників програмного забезпечення".

Старший віце-президент Ґуґл, пан Kent Walker зокрема каже: "Андроїд допоміг сплекати дивовижну та перш за все сталу екосистему, яка базується на програмному забезпеченні відчиненого (публічного) типу та відчинених новацій. Ми маємо намір активно працювати з Європейською Комісією для подолання будь-яких конфліктів.".

На своєму виступі на конференції у Брюсселі, Єврокомісар з питань конкуренції, пані Margrethe Vestager заявила, що прийшла до попереднього висновку, що компанія Ґуґл порушила законодавство ЄС. Компанія має 12 тижнів для того, аби відповісти на це звинувачення і якщо виявиться, що Ґуґл таки порушила законодавство, їм загрожує штраф та примус до зміни своєї практики.

Пані Вестадґер каже, що своєю поведінкою Ґуґл спричинила збитки конкурентам та користувачам через те, що представила додаткові вимоги виробникам та операторам мобільних пристроїв попередньо встановлювати окремі з продуктів Ґуґл та, у окремих випадках робити так, аби ці продукти використовувались пристроями по замовчуванню або навіть були єдиним продуктом подібного типу у пристроях, котрі працюють на системі Андроїд.

Пані також каже, що у окремих випадках це було обов'язковою умовою Ґуґл для надання ліценції на Андроїд тому чи іншому виробникові пристрою.

Операційна система Андроїд є програмним забезпеченням відчиненого (публічного) типу. Це означає, що практично будь-хто може перебудувати цю систему на свій лад.

Єврокомісар стверджує, що Ґуґл забороняла виробникам продаж пристроїв, які використовували зміни у цій операційній системі, що у свою чергу є порушенням принципів програмного забезпечення публічного (відчиненого) типу . Вона також стверджує, що є докази того, що Ґуґл платила комісійні (по суті хабарі) виробникам пристроїв та мобільним операторам аби ті встановлювали на пристрої виключно програмне забезпечення Ґуґл.


Також на цю тему:

Google погодився сплатити 130 млн податку

Енергетичні компанії надто обдирають споживачів

Законопроект змусить інтернет компанії зберігати ваші дані

По справі кібер атаки на ТокТок заарештували ...джерело: http://www.bbc.co.uk/news/technology-36092441