Перелік всіх новин

Четвер, 28.04.2016 - 18:11

Двоє британців втратили право голосування на референдумі

Новини Британія Лондон Англія Шотландія УельсДвоє громадян Великої Британії, котрі жиють за кордоном програли судову справу, яка мала надати їм право голосування на майбутньому референдумі за вихід СК зі складу ЄС.

Ветеран Другої Світової Війни, пан Harry Shindler, 94 роки, який мешкає у Італії та колишня адвокат, яка мешкає у Бельгії, пані Jacquelyn MacLennan, звернулись до суду аби той надав їм право голосувати на червневому референдумі.

Згідно чинного законодавства, громадяни Сполученого Королівства, котрі мешкають за кордоном понад 15 років, не мають права голосувати на референдумі.

Пан Шиндлер та пані МакЛенан сперечались про те, що наслідки голосування на референдумі за Брекзит матимуть безпосередній вплив на їх майбутнє життя.

Вони звернулись до суду з проханням оголосити другу секцію Акту про Референдум від 2015 року, яка визначає 15-річне виборче правило незаконним та таким, що обмежує їх людські права.

Проте, судді дійшли згоди, що дана секція не обмежує їх права та відхилили їх прохання.

Судді аргументували своє рішення тим, що "той факт, що громадяни Британії мешкають за межами країни упродовж тривалого часу, може свідчити про те, що їх тісні зв'язки зі Сполученим Королівством повільно послаблюються".

Адвокати позивачів кажуть, що шукатимуть шляхи апелювання до Верховного Суду.

Пан Шиндлер, який мешкає у Італії від 1982 року, каже: "Це так само, як часом траплялось під час Другої Світової Війни, коли ми програвали окремі битви, але врешті-решт виграли війну.".

Представник адвокатської фірми Leigh Day, пан Ричард Штайн каже, що він намагається захистити інтереси всіх британських громадян, котрі мешкають за кордоном та особливо у Європі аби вони мали право голосу на референдумі, який матиме надзвичайний вплив на їх майбутню долю.

Брати участь у червневому референдумі мають право громадяни Сполученого Королівства, Ірландії та країн Співдружності (у минулому британська колонія), котрим понад 18 років, також громадяни СК, котрі мешкають за кордоном, але реєструвались у Реєстрі Виборців упродовж останніх 15 років. На відміну від голосування у парламентських виборах, у цьому референдумі ще також мають право голосувати члени Палати Лордів та громадяни Співдружності, котрі мешкають на території Гібралтар.

У центральному уряді кажуть, що дуже вітають це рішення, за яке голосували затверджене обидві палати парламенту.

Адвокат, який захищає інтереси іноземних британських громадян, пан Aidan O'Neill QC, каже, що це є також перемогою для тих, хто агітує за Брекзит. Це правило, за його словами, є також свідченням про те, що Британія обходиться зі своїми громадянами, як з "чужоземцями".

У своїй передвиборчій програмі на минулорічних парламентських виборах, консерватори обіцяли скасувати заперечення приймати участь у виборах громадянам Британії, котрі мешкають за кордоном понад 15 років. Проте, коли чинний консервативний уряд запитали про цю обітницю, в уряді заявили, що це не має нічого спільного з даним референдумом.


Подібні статті:

Jenkin: громадяни ЄС не повинні голосувати на референдумі про вихід

Michael Gove : Британію очікує тотальна міграція

Референдум : «ЗА ЄС» 52% - «ПРОТИ ЄС» 43%

Стартує агітаційна кампанія до референдуму членства СК у ЄС

Референдум за вихід є ЄС відбудеться 23 червня

Запущено нову міжпартійну кампанію агітації за вихід з ЄС

Кемерон має тверду ціль залишитись у ЄС

Уильям Гейґ - вихід СК з ЄС може спричинити розвал СК

Лорд Роуз вестиме кампанію агітації за ЄС

Кемерон розпочинає перемовини з реформування ЄС

Кемерон каже, що СК отримує особливий статус у ЄС

Палата громад проголосувала за проведення референдуму за вихід СК з ЄС

У Донкастер розпочинається партійна конференція Юкип

Європейці працьовитіші ніж британці

Welby: страх перед мігрантами не є расизм

Озборн: СК не хоче тіснішого союзу

Уряд: брéкзит понизить рівень життя на 6 відсотків

Міграція у СК залишається на рекордно високому рівні

Повертайтесь назад до Польщі

Озборн: жодної копійки для порятунку Греції

Алекс Салмонд: другий референдум неминучий

Бос Британських Комерційних Палат подає у відставкуджерело : http://www.bbc.co.uk/news/uk-36159009