Перелік всіх новин

П'ятниця, 29.04.2016 - 11:30

ЧП критикують уряд через подовження «права на викуп» житла

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????Окремі члени парламенту Сполученого Королівства різко розкритикували суперечливі плани центрального уряду подовжити дію програми права на викуп державного житла з суттєвою знижкою для його чинних мешканців.

Парламентський комітет Державних Рахунків (Public Accounts Committee, скор. PAC) оприлюднив свій звіт, у якому поклав під сумнів питання про те, як і ким має фінансуватись дана урядова програма і як запевнитись в тім, що замість проданого житла буде збудовано принаймні таку ж кількість нового.

Члени комітету також стверджують, що існує велика ймовірність, що дана схема призведе до перенаповнення житла для тих, хто не може дозволити собі альтернативного житла.

В уряді на свій захист кажуть, що жодним чином не шкодують про те, аби люди володіли своїм власним житлом.

Дана програма передбачає надання довгостроковим орендникам житла, яке є власністю Житлових Асоціацій (Housing Association), права на викуп цього житла зі значними знижками так само, як це на даний час відбувається з державним житлом, яке є власністю місцевих рад (council housing).

Члени комітету кажуть, що дана програма несе в собі небезпеку того, що підвищені знижки для орендників житла призведуть до зростання випадків шахрайств під час викупу житла через те, що механізм оплати за це житло виглядає вельми примарним та має тенденцію до спекуляцій.

Цю програму попередньо було також різко розкритиковано Асоціацією Місцевих Урядів (Local Government Association - LGA) та Інститутом Фіскального Аналізу (Institute for Fiscal Studies - IFS).

Уряди Уельсу та Шотландії цілковито відхилили запровадження цієї програми. У Північній Ірландії на даний час існує своя подібна схема права на викуп житла.

У центральному уряді кажуть, що розширення програми права на викуп, яке вже випробовується у п'ятьох районах Англії, буде фінансуватись коштами місцевих рад, які вони отримають від продажу свого найдорожчого житла.

У центральному уряді також обіцяють, що замість всіх проданих через цю програму помешкань, буде зведено таку ж саму кількість нових.

Проте, члени комітету у своєму звіті кладуть цю обіцянку під великий сумнів.


Подовження програми права на викуп житла передбачає право продажу помешкань, які перебувають у власності Житлових Асоціацій, орендникам цього житла, якщо вони орендують це житло упродовж мінімум трьох останніх років, що означає, що за даними останніх підрахунків, на даний час право на подібний викуп вже мають приблизно пів мільйона орендників. До кінця цього року таке право отримають ще 800 тисяч орендників.
Знижки на житло сягатимуть 103 тисячі фунтів в межах Лондона (за звичай в межах об'їзної M25) та 77'900 фунтів на решті території Англії .


Читайте також:

Місцеві ради не змінюють проданих будинків новими

Уряд заявляє про пряме фінансування будівництва житла

Зростає різниця між регіонами в цінах на житло

Бюджет 2015джерело: http://www.bbc.co.uk/news/business-36163172