Всі новини

Неділя, 01.05.2016 - 18:51

ЧП запрошують Sir Philip Green на килим через BHS

Новини Британія Лондон Англія Шотландія УельсВідразу два парламентські комітети відіслали запрошення колишньому власникові BHS, Сер Филипові Ґрін, з проханням дати відповіді на питання, пов'язані з банкрутством мережі крамниць, власником якої він був до 2015 року.

Як повідомлялось раніше, мережа крамниць BHS пішла під адміністрацію, що ефективно є аналогом банкрутства компанії. Наразі крамниці компанії продовжують торгувати закім адміністратори шукають можливості продажу компанії новим власникам. У зв'язку з цим, раніше на цьому тижні, парламентський комітет з праці та пенсій запустив розслідування у справі банкрутства компанії BHS.

Сер Ґрін був власником компанії упродовж 15 років, до минулого року, коли продав компанію за 1 фунт. На той час компанія мала пенсійний дефіцит у розмірі 571 мільйон фунтів.

У членів Палати Громад, які працюють у комітеті з праці та пенсій і у комітеті з питань бізнесу, є запитання до Сера Ґрін про те, куди ділись гроші компанії BHS.

Чисельні засоби масової інформації у Британії та поза її межами звинувачують Сера Ґрін в тім, що він виплачував собі великі дивіденди у той час, коли наростали борги компанії.

Члени парламенту також запрошують на килим останнього власника BHS, пана Dominic Chappell і також паню Тіну Ґрін, яка є дружиною Сера Филип Ґрін, та разом з ними і довірчих осіб BHS, для надання свідчень у фінансових аферах, пов'язаних з доведенням BHS до банкрутства. Повідомляється, що Сер Ґрін також виплачував дивіденди на рахунок своєї дружини.

Пан Чепел - останній власник основного пакету акцій компанії Retail Acquisitions, купив BHS у Сера Ґрін у минулому році за один фунт разом з пенсійним дефіцитом (571 млн. фунтів).

В середу пан Чепел сказав, що готується знову викупити BHS у адміністраторів, але не назвав ціну. Він також повідомив, що його перемовини з американською частиною інвесторів щодо цієї купівлі вже на завершальній стадії.

Члени комітету заявили, що вони також мають наміри розслідувати вплив банкрутства BHS на стан Фонду Захисту Пенсій (Pension Protection Fund), який надає компенсацію британським пенсіонерам у випадку банкрутства компаній, у які вони здійснювали приватні пенсійні внески.

З приводу банкрутства BHS британський регулятор приватного пенсійного забезпечення (Pensions Regulator) запускає своє власне розслідування, яке має прояснити чи колишні власники BHS намагались ухилитись від своїх зобов'язань щодо пенсійного забезпечення.

Банкрутство BHS також означає, що працівники, які робили внески у приватне пенсійне забезпечення компанії і які ще не вийшли на пенсію, загалом отримають менший розмір приватної пенсії, ніж той, на який вони сподівались раніше.

Кілька днів тому, Сер Ґрін запропонував повернути Фонд Захисту Пенсій 80 мільйонів фунтів.

Проте, член Палати Громад, пан John Mann (лейборист), який є членом парламентського комітету з питань фінансів, каже, що Сер Филип Ґрін зобов'язаний виплатити 400 мільйонів фунтів дивідендів, які він виплатив собі з рахунків BHS. У іншому випадку з Сера Ґрін заберуть його лицарський титул, тобто він більше не буде Сер Ґрін, а буде просто пан Ґрін.


Читайте також:

Ґрупа Аркадія (Topshop, Burton, Dorothy Perkins) збанкрутувала Ґрупа Аркадія (Topshop, Burton, Dorothy Perkins) збанкрутувала1.12.2020
Теріза Мей обіцяє зупинити зловживання у секторі приватного пенсійного забезпечення

Carillion таки пішов під адміністрацію

BHS банкротує, під загрозою 11 тисяч робочих місць

«Táta» вирішила продати свій бізнес у Британії

джерело : http://www.bbc.co.uk/news/uk-36180520