Всі новини

Понеділок, 02.05.2016 - 19:29

Зростає кількість дискримінацій майбутніх мам

Новини Британія Лондон Англія Шотландія УельсУ Сполученому Королівстві зростають випадки несправедливого відношення до жінок на робочих місцях, якщо вони мають шанси у майбутньому стати мамами.

Про це йдеться у звіті доброчинної організації під назвою Бюро Порад Громадянам (Citizens Advice Bureau, скор. CAB), яка безкоштовно надає коротку інформацію у практично всіх життєвих питаннях, всім хто її потребує.

Згідно зі звітом організації, кількість жінок, котрі звертаються до них за порадами, після того, як їм було врізано години роботи чи їх було переведено на нульгодинні контракти або коли їх було просто "випхано" з роботи через їх вагітність, зросла на 25% упродовж минулого фінансового року.

Автори звіту також стверджують, що ця проблема прогресує вельми швидкими темпами.

У Великій Британії дискримінація вагітності чи материнства на місці роботи є незаконною.

Упродовж останнього фінансового року, 1'921 людина звернулась до CAB за допомогою у порадах з питань дискримінації материнства та вагітності, що є на 1'540 людей більше ніж упродовж попереднього фінансового року.

Разом з цим, у минулому фінансовому році кількість людей, які звертались за порадами CAB через інтернет, збільшилась на 22%.

У CAB розповідають, що одна з жінок звернулась до них за порадою через те, що роботодавець врізав її тижневі години на більше ніж на половину після того, як вона повідомила, що завагітніла. Її керівник пояснював це тим, що у компанії не було достатньо роботи і її години потрібно було скоротити. Проте, у той самий час компанія приймала на роботу додаткових працівників.

Інша пані розповіла про те, що після того, як на її рахунок припинили надходити декретні виплати, вона зателефонувала на роботу, де їй повідомили, що термін дії її контракту вже завершився.

Чинне законодавство:
У Сполученому Королівстві згідно з чинним законодавством, мінімальна декретна відпустка, яку роботодавець зобов'язаний оплачувати, становить 39 тижнів.
Роботодавець також зобов'язаний надавати вагітній жінці та її партнерові необхідну кількість часу для відвідин лікаря з метою обстеження.
Коли людина перебуває у декретній відпустці, за нею зберігається чинний контракт (разом з нарахуванням контрактних відпускних та контрактних пенсійних внесків).
Під час декретної відпустки за особою зберігається її чинна посада у випадку, якщо вона повертається з цієї відпустки не пізніше ніж через 26 тижнів, або аналогічна посада, якщо термін відпустки перевищує 26 тижнів (та не перевищує 39).
Особа, яка перебуває у декретній відпустці є захищеною від скорочень, звільнень та інших втрат, які пов'язані з декретом.Читайте також:

Уряд відхилив петицію про високі каблуки

Європейський суд: подорож на працю є праця

Дідусі й бабусі також отримуватимуть батьківську відпустку

У СК зростає число працівників з нульгодинними контрактами

Хвора на дислексію працівниця виграла справу у Старбакс

Розрив між найбільшою та найменшою зарплатою продовжує зростати

Вівторок «масних котів»джерело : http://www.bbc.co.uk/news/uk-36185776