Всі новини Субота, 07.05.2016 - 21:05

Вибори 2016 : У Північній Ірландії майже без змін

Вибори 2016 : У Північній Ірландії майже без змінПопри те, що результати виборів до Асамблеї Північної Ірландії (Northern Ireland Assembly) ще не було офіційно оголошено, вже можна вважати, що у порівнянні з виборами 2011 року, тут не відбулось великих змін щодо преференцій виборців.

Найбільша політична партія Північної Ірландії під назвою «Демократична юніоністська партія» (Democratic Unionist Party, скор. DUP), на цих виборах не втратила та не додала собі жодного місця, якщо порівнювати з минулими виборами 2011 року. Загалом юніоністи (прихильники союзу з Британією та протестанти) взяли 38 місць або 29.2%, що дозволило їм залишитись найпопулярнішою партією у Північній Ірландії.

Явка виборців на цих виборах становила 54.2%. Загальна кількість виборців у Північній Ірландії 1'281'595. Загалом у північно-ірландському парламенті 108 міць.

На другому місці залишилась партія пін назвою «Шин Фейн» (Sinn Féin) (на малюнку позначена SF), головною метою якої є відокремлення Північної Ірландії від Сполученого Королівства (головним чином католики, дивіться довідку нижче). Шин Фейн на цих виборах взяла 28 місць або 24%, тобто на одне місце менше ніж на минулих виборах. Одне місце у парламенті Північної Ірландії означає майже три відсотки.

На третьому місці, за преференцією виборців, на цьогорічних виборах залишилась «Юніоністська партія Ольстера» (Ulster Unionist Party, скор. UUP). Ольстерські юніоністи не втратили та не додали собі додаткових місць і загалом у асамблеї зараз мають 16 місць.

Соціал-демократична та лейбористська партія (на малюнку позначена SDLP) на цьогорічних виборах втратила 2 місця і зараз вже утримує загалом 12 місць.

Північно-ірландська «Партія Альянс» (Alliance Party) (на малюнку позначена APNI) на цих виборах, як і на попередніх, утримала 8 місць.

Ірландські Зелені у Північній Ірландії взяли на цих виборах одне додаткове місце і зараз загалом вже мають два місця.

Два додаткових місця на цих виборах у Північній Ірландії взяла партія під назвою «Альянс - Спочатку Люди, а потім Прибутки» (People before Profit Alliance) (скор. PBPA). Вони загалом зараз мають також два місця. Ця партія виникла у 2005 році і головним чином представлена у Північній Ірландії та Республіці Ірландії. PBPA є партію лівого спрямування. Лідером партії є пані Joan Collins, яка раніше представляла ірландських соціалістів. У Національній Асамблеї Північної Ірландії минулого скликання PBPA не мала жодного місця.


Довідка : Північна Ірландія

Довідка : Структура Північної Ірландії

Довідка : Асамблея Північної Ірландії (парламент)

Довідка : Демократична юніоністська партія

Довідка : Партія Шинн Фейн

Довідка : Юніоністська партія Ольстера

Довідка : Соціал-демократична та лейбористська партія

Довідка : Партія Альянс


Подібне:

Вибори у Північній Ірландії - Шин Фейн значно покращила результати

Ірландці святкують сторіччя від Пасхального Повстання

Парламент Північної Ірландії вп´яте провалив закон про одностатеві шлюби

Вбивцю ірландської студентки засуджено на життя

Bombardier врізає тисячу робочих місць у Північній Ірландії

Британські та Ірландські лідери згадують Соммі

День Співдружності: Королева закликає тісніше тулитись під

Ірландці відсвяткували День Святого Патріка

Вибори 2016 - Мером Лондона вперше став мусульманин/a>

Вибори 2016 - Національна Асамблея Уельсу

Вибори 2016 - Голируд (Шотландія)

Вибори 2016 : ліберал-демократи знову воскресають у Англіїджерело : http://www.bbc.co.uk/news/election/2016/northern_ireland