Всі новини Неділя, 08 травня 2016 - 00:01

Уряд відрікся від перетворення всіх шкіл на академії

Уряд відрікся від перетворення всіх шкіл на академії
Центральний уряд Сполученого Королівства, після значного тиску з боку директорів шкіл, профспілкових організацій та місцевих рад, відступив від своїх намірів перетворити всі школи Англії на академії.

Прем'єр-міністр, Дейвид Кемерон, через побоювання отримати ще одну поразку у Палаті Громад, оголосив, що більше не наполягатиме на раніше запланованому тотальному переході всіх шкіл Англії на академії.

Зміну у своїх попередніх планах уряд Торі зробив після того, коли виявилось, що голосування, яке було заплановане на наступний тиждень у Палаті Громад, має вельми великі шанси провалитись і головним чином через вельми виразну опозицію також і з боку окремих консерваторів.

Багато членів консервативної партії вважають, що уряд не повинен запроваджувати радикальні зміни у школах, які показують добрі результати.

Академії є незалежними школами, які напряму фінансуються центральним урядом з державного бюджету, а не місцевими радами, як це відбувається у випадку зі звичайними школами.

Від'як академії є незалежними, всі рішення приймаються їх керівниками (за звичай директором чи директоркою). Нагляд за роботою академій здійснюють доброчинні органи, які називаються «академні трасти» (academy trusts). Ці трасти забезпечують академіям підтримку, поради, фаховість та стратегічне планування. Також передбачено, що серед членів цих трастів мають бути й батьки або батьківські комітети.

Академії самостійно визначають процеси прийому учнів і загалом мають багато більше волі щодо своєї шкільної програми ніж звичайні школи. Це означає, що місцева рада, у випадку пошуку додаткових місць для своїх дітей, не зможе змусити академію приймати цих дітей.

На даний час на території Англії кількість середніх шкіл становить 3'381, з яких 2'075 є академіями.

Кількість початкових шкіл у Англії загалом складає 16'766, 2'440 з яких мають статус академій.

Вперше, на території Англії, академії було запроваджено урядом лейбористів на чолі з Тоні Блеєром, ще у 2003 році, з метою покращення результатів у школах, котрі демонстрували погані результати.

Від того часу загальна кількість академій зростала дуже повільно і на початок травня 2010 року становила тільки 203. Після того, як у травні 2010 року до влади прийшов коаліційний уряд (консерватори та ліберал-демократи), почалось різке зростання кількості академій, яке продовжується і зараз, при чинному уряді консерваторів.

Під час оприлюднення останнього бюджету, канцлер СК, пан Джордж Озборн оголосив, що до 2020 року всі школи Англії мають перетворитись на академії, а ті, котрі не перетворяться самостійно, будуть змушені зробити це примусово до 2022 року.

Прихильники ідеї академій стверджують, що перетворення школи, з поганими результатами, на академію, значно покращує її результати. В уряді зокрема кажуть, що академії демонструють кращі результати завдяки тому, що керівники шкіл мають у своїх руках більше влади у визначенні зарплати, тривалості шкільного дня та у визначенні графіків навчання. Керівники академій мають також право відходити від загальноосвітньої програми.

Для переходу на статус академії, Департамент Освіти центрального уряду виділяє кожній школі 25 тисяч фунтів і також додає 10% для поповнення бюджету новоутвореної академії. Раніше, ці 10% виділяли місцеві уряди (тобто місцеві ради).

Критики урядової ініціативи, з іншого боку, стверджують, що чинній урядовій програмі перетворення шкіл на академії бракує підзвітності і особливо у сфері розподілу фінансів.

Профспілкові організації також критикують дану урядову програму і називають її "тихою приватизацією" шкільної системи.

На даний час приватні організації вже мають під собою вельми велику кількість академій. Окремі з них розрослись до таких великих розмірів, що вже відмовляються брати під своє спонсорство нові академії через побоювання спричинити хаос у системі.

Недавно, голова наглядового органу за освітою Британії під назвою «Офстед» (Ofsted), Сер Michael Wilshaw критикував сім таких приватних спонсорів за те, що вони не змогли покращити результати багатьох учнів і попри це виплачують своїм високопосадовцям вельми масні зарплати.

Інспекцію академій, так само, як інших шкіл, здійснює Офстед. Проте, якщо Офстед оцінює якусь академію на відмінно, то після цього її оцінювання проводиться набагато рідше.

Варто зазначити, що все вище написане стосується тільки Англії. Уельс, Шотландія та Північна Ірландія, самостійно переймаються питаннями освіти на своїй території.

В Уельсі, графіки навчання в основному встановлюються урядовими органами, але можуть бути змінені місцевими радами.

Законодавство Північної Ірландії каже, що тривалість шкільного дня має бути не меншою ніж три години для дітей віком до 8 років і не менше чотири з половиною години для старших учнів.

У Шотландії, на даний час, мінімальна тривалість шкільного тижня становить 25 годин у початкових школах і 27.5 годин у середніх.


Читайте також:

Шкільний Міністр не зміг відповісти на питання 11-річних

Шкільна освіта стоїть перед кризою

БЮДЖЕТ 2016

Бідніші діти втрачають місця у кращих початкових школах

Понад 30 тисяч учнів оголошують страйк

Міністри змушені скасувати екзамени через шпаргалку

Різниця між півднем та північчю у школах продовжує зростати

Единбурзькі школи зачинено через аварійний стан

Заяви до університетів будуть анонімними

Англійські діти серед найбільш незадоволених життям

ONS назвало найбільш депресивні міста Англії

У Британії знижується кількість випускників відмінників

Зростає число покарань за відсутність дітей на уроках

«Скляна підлога» захищає середні класи від соціальної прірвиджерело : http://www.bbc.co.uk/news/education-36138919