Всі новини    Субота, 14 травня 2016 - 00:53

Суд врятував батька від сплати штрафу за відсутність доньки на уроках

Суд врятував батька від сплати штрафу за відсутність доньки на урокахОдин з батьків, який відмовився сплатити 120 фунтів штрафу за те, що взяв свою доньку з собою у відпустку під час навчального періоду, виграв справу у Вищому Суді.

У квітні минулого року, пан Jon Platt, 44 роки, який є мешканцем Острова Уайт (Isle of Wight), вирішив взяти свою доньку з собою у відпустку у Дісней Уорлд, який розташований у США, у штаті Флорида, під час навчального періоду.

Спочатку він звернувся до керівництва школи, де навчалась дівчина, але йому там категорично відмовили. Проте, це його не зупинило і він все одно взяв свою доньку з собою у відпустку.

Донька була відсутня від уроків упродовж семи навчальних днів. За цю відсутність Рада Острова Уайт виписала панові Плет штраф у розмірі 60 фунтів з зобов'язанням сплатити упродовж двох тижнів.

Після того, як Джон відмовився сплатити штраф у зазначений період, місцева рада подвоїла суму штрафу до 120 фунтів.

Джон все одно відмовився сплачувати штраф, проаргументувавши це тим, що його донька мала дуже високу відвідуваність уроків і була відсутньою тільки упродовж семи навчальних днів.

Місцева рада відхилила цей аргумент і почала судове переслідування пана Плет за те, що він не запевнився у тім, аби його донька регулярно відвідувала навчання у школі.

Пан Плет успішно сперечався про те, що він не має жодної провини у цій справі. Головним аргументом його захисту було те, що його донька мала практично стовідсоткову відвідуваність уроків за винятком цієї відпустки.

Згідно з настановами Департаменту Освіти центрального уряду, переслідувати батьків у судовому порядку радиться тоді, коли відвідуваність уроків дитиною є меншою за 90%.

Для захисту у суді панові Плет довелось звертатись за допомогою до добродійних організацій аби зібрати 2'300 фунтів, котрі були необхідні аби дозволити собі мінімальний судовий захист адвоката.

Суд прийшов до висновку, що пан Джон Плет не зобов'язаний платити штраф і не має у цій справі жодної провини.

Ця справа, на перший погляд є однією зі звичайних буденних судових справ, яких у Британії тисячі чи десятки тисяч.

Проте, рішення суду у цій справі має надзвичайно великі наслідки, від'як воно створює прецедент, який від тепер дозволить дуже багатьом сім'ям уникнути штрафів за те, що вони беруть своїх дітей у відпустку у під час шкільних сесій.

Батьки роблять це головним чином задля заощадження грошей, які вони витрачають на відпустки. Суми заощаджень можуть бути вельми великими.

У Британії практично всі туристичні та інші компанії у кілька разів підіймають ціни на квитки та послуги у періоди шкільних канікул. Різниця може сягати п'ятикратних підвищень цін. Саме з цієї причини дуже багато батьків навмисне замовляють відпустки у навчальний період, навіть попри те, що їм доведеться платити штраф, бо це все одно дешевше.

В уряді кажуть, що через це рішення суду, обов'язково внесуть зміни у законодавство, яке радше за все унеможливить батькам дітей звернення до суду у подібних випадках.

Речники Департаменту Освіти кажуть: "Ми звичайно ж проаналізуємо всі подробиці цього рішення, але питання про будь-яке зниження відвідуваності уроків, не стоїть у жодному випадку. Це означає, що ми змінюватимемо законодавство. Ми також плануємо зміцнити статутні настанови для шкіл та місцевих рад.".

Представники ради острова кажуть, що дуже розчаровані рішенням суду і особливо тим, що суд не зміг дати чітке визначення термінові "регулярне відвідування уроків".

Вони також кажуть, що настанови уряду полягають в тім, що учні повинні відвідувати уроки на щоденній основі.

Дане рішення суду, по суті означає, що від тепер батьки зможуть взяти своїх дітей зі собою у відпустку терміном не більше трьох тижнів упродовж навчального року.

За словами речників ради острова, "це явно матиме руйнівний вплив на якість освіти цих дітей".

Секретарка з Освіти тіньового (опозиційного) уряду, лейбористка, пані Lucy Powell називає це рішення "найгірше з двох світів" і каже, що: "Всі дослідження вказують на те, що регулярне відвідування шкільних занять є найважливішим аспектом освіти та має прямий вплив на успіхи учнів. Це рішення очікується вже вельми давно, але уряд просто пропустив свою можливість вчасно підготувати відповідне законодавство.".

Ця проблема є вельми великою і вельми звичною практично у всіх частинах Англії. За період між вереснем 2013 та серпнем 2014 року місцеві ради Англії видали біля 64 тисяч штрафів за відсутність дітей на уроках (читайте про це нижче).

Багато з батьків дуже часто скаржаться про надзвичайно високі ціни на відпустки під час шкільних канікул, і через це, зі свого боку, надзвичайно щиро вітають дане рішення суду.

Проте, в уряді кажуть, що зроблять все можливе аби будь-яким чином покращити відвідуваність учнів і це абсолютно поза будь-яким сумнівом.


Довідка:

Острів Уайт

місто Портсмаут

Дісней Уорлд

Також читайте:


Від 1 березня 2017 збільшено покарання за користування пристроями за кермом

Зростає число покарань за відсутність дітей на уроках


Від 1 березня 2017 збільшено покарання за користування пристроями за кермом

Шкільний Міністр не зміг відповісти на питання 11-річних


Від 1 березня 2017 збільшено покарання за користування пристроями за кермом

Понад 30 тисяч учнів не з'являться у школах


Від 1 березня 2017 збільшено покарання за користування пристроями за кермом

Міністри змушені скасувати екзамени через шпаргалку


Від 1 березня 2017 збільшено покарання за користування пристроями за кермом

Уряд відрікся від перетворення всіх шкіл на академії


Від 1 березня 2017 збільшено покарання за користування пристроями за кермом

Nicky Morgan: заборона юдейським жінкам їздити недопустима


Від 1 березня 2017 збільшено покарання за користування пристроями за кермом

Офстед звільнює 1200 інспекторівджерело : http://www.bbc.co.uk/news/education-36277940
google+ icon    facebook icon