Всі новини    Неділя, 15 травня 2016 - 15:06

Борис Джонсон прирівняв цілі ЄС до цілей Адольфа Гітлера

Борис Джонсон прирівняв цілі ЄС до цілей Адольфа ГітлераКолишній мер Лондона та палкий агітатор за вихід Британії зі складу ЄС, пан Бóрис Джóнсон прирівнює наміри керівників Євросоюзу з тими, які у свій час мав канцлер Німеччини, пан Адольф Гітлер.

Про це пан Джонсон заявив у інтерв'ю газеті Сáндей Тéлеґраф, яка є недільною сестрою газети Дéйлі Тéлеґраф.

Пан Джонсон (консерватор) каже, що намірами ЄС є повне об'єднання Європи у єдину унітарну державу з єдиною центральною владою.

Він також каже, що пан Гітлер так само, як і пан Наполеон, не змогли об'єднати Європу і цю саму мету мають ті, що намагаються об'єднати Європу зараз, але їм все одно нічого не вдасться зробити. Вони всі мали одну мету, але досягали її різними методами.

Тіньовий (опозиційний) секретар у зовнішніх справах, пан Hilary Benn (лейборист), син відомого у минулому політика Тоні Бена, каже, що це порівняння є "відчайдушним та образливим". Пан Бен є прихильником членства СК у ЄС.

Тим часом, лідер партії Юкип, головною метою якої є вихід СК зі складу ЄС, пан Нáйджел Фарáж, який дуже активно підтримує позицію пана Джонсона, каже, що разом з цим також хоче бачити пана Бóриса майбутнім прем'єр-міністром Сполученого Королівства.

Пан Фарáж, у інтерв'ю газеті Сáндей Мéйл, яка є недільною сестрою газети Дéйлі Мéйл, сказав, що "є прихильником Бориса" і каже, що активно підтримуватиме кампанію на обрання його прем'єр-міністром Великої Британії після референдуму.

Тут варто зазначити, що багато політиків неодноразово заявляли, що у випадку негативного результату на референдумі (тобто голосування за вихід), пан Дейвид Кемерон, який є прихильником продовження членства СК у ЄС, має подати у відставку, бо такий результат референдуму автоматично означатиме недовіру до нього більшості британців.

Проте, сам пан Кемерон ніколи про це нічого не згадував і ніколи на це навіть не натякав. Якщо результат референдуму й насправді виявиться негативним, це у свою чергу спричинить вельми високий тиск на пана Кемерона, що може змусити його до відставки.

У іншому випадку, панові Джонсону перспектива прем'єр-міністра світиться не раніше 2020 року.

Раніше пан Кемерон неодноразово заявляв, що після його другого терміну перебування лідером консерваторів, він залишить цей пост. Це означає, що якщо у 2020 році до Уестмінстера знову зайдуть Торі, то пан Джонсон має всі шанси стати майбутнім прем'єр-міністром Сполученого Королівства.

Британські політологи подейкують, що разом з паном Джонсоном, на пост майбутнього лідера консерваторів також є чинний канцлер, Джордж Озборн, чинна секретарка у домашніх справах, пані Теріза Мей, та ще декілька інших осіб у вищих ешелонах консервативної партії. Варто звернути увагу на те, що закім не було жодних заяв про це з боку будь-якого з претендентів.

У своєму інтерв'ю, пан Джонсон також заявив, що у європейській історії було багато спроб оновити "золотий вік миру та процвітання під крилом Римської Імперії".

Він зокрема каже: "Наполеон, Гітлер та ще багато інших намагались це зробити, але це завжди завершувалось трагічно. Сучасний Європейський Союз є ще однією такою спробою, але цього разу вони вдаються до іншого методу. Проте, фундаментально, тут бракує того, що називають вічною проблемою, тобто те, що у європейській історії ніколи не існувало і не існує ідеї єдиної Європи. Не існує жодної єдиної влади, яку всі розуміють і шанують. Це утворює величезний вакуум демократії.".

Пан Гілері Бен, зі свого боку, каже: "Агітатори за вихід у своїй кампанії вже втратили економічний аргумент і так виглядає, що тепер втрачають і свій моральний компас. Спробувати порівняти Гітлера з мільйонами людей, котрі загинули у другій світовій та у Голокості, з об'єднанням вільних демократій Європи та допомогти зміцнити мир на європейському континенті після сторіч кривавих конфліктів, є, відверто сказати, дуже образливим кроком.".

Колишня тіньова секретарка у домашніх справах, пані Yvette Cooper (лейбористка), яка агітує за продовження членства, каже, що подібні заяви є "соромливою нестачею здорового глузду" та намаганням бавитись у "найбільш руйнівні та цинічні політичні ігри".

Проте, агітатор за вихід, пан Jacob Rees-Mogg (консерватор) каже, що слова пана Джонсона є "абсолютною та безперечною правдою".

Він каже: "Гітлер та Наполеон хотіли утворити абсолютну владу у Європі за допомогою сили, а чинний ЄС намагається зробити це хижо та підступно.".

Колишній секретар у питаннях праці та пенсійного забезпечення, пан Iain Duncan Smith (консерватор) каже, що заява пана Джонсона була "дуже доброю та влучною".

Недавно, голова Банку Англії, пан Марк Карней, також вирішив пополохати британців і заявив, що голосування за вихід з ЄС може призвести до неабиякого економічного спаду у СК та у всій Європі.


Довідка:

Бóрис Джóнсон

Теріза Мей

Нáйджел Фарáж

Джордж Озборн

Tony Benn (англ.)

Наполеон I Бонапарт

Римська імперія

Адольф Гітлер


Також дивіться попередні статті на цю тему:

Донсон впоров чергову дурницю Донсон впоров чергову дурницю20.03.2022
Поліція розігнала католицьку службу Великодньої П'ятниці Поліція розігнала католицьку службу Великодньої П'ятниці4.04.2021
Брекзит: Джонсон хоче аби Ви їли британську рибу Брекзит: Джонсон хоче аби Ви їли британську рибу25.02.2021
Bermann: Джонсон брехун, який всі негаразди з Брекзитом зіпхає на Ковид Bermann: Джонсон брехун, який всі негаразди з Брекзитом зіпхає на Ковид24.02.2021
Бюджет 21 : Мінімальна зарплата зростає на 19 пенсів Бюджет 21 : Мінімальна зарплата зростає на 19 пенсів25.11.2020
Michael Gove : Британію очікує тотальна міграція

Референдум : «ЗА ЄС» 52% - «ПРОТИ ЄС» 43%

Уряд: брéкзит понизить рівень життя на 6 відсотків

Стартує агітаційна кампанія до референдуму членства СК у ЄС

Європейці працьовитіші ніж британці

Повертайтесь назад до Польщі

Welby: страх перед мігрантами не є расизм

Міграція у СК залишається на рекордно високому рівні

Референдум за вихід є ЄС відбудеться 23 червня

Бос Британських Комерційних Палат подає у відставку

Кемерон каже, що СК отримує особливий статус у ЄС

Уильям Гейґ - вихід СК з ЄС може спричинити розвал СК

Озборн: СК не хоче тіснішого союзу

Лорд Роуз вестиме кампанію агітації за ЄС

Кемерон розпочинає перемовини з реформування ЄС

Запущено нову міжпартійну кампанію агітації за вихід з ЄС

У Донкастер розпочинається партійна конференція Юкип

Озборн: жодної копійки для порятунку Греції

Алекс Салмонд: другий референдум неминучий

Кемерон має тверду ціль залишитись у ЄС

Маґна Карта: Протилежні сили, що плачуть за конституційною конвенцією

Палата громад проголосувала за проведення референдуму за вихід СК з ЄС

Лейбористи підтримують проведення референдумуджерело : http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-eu-referendum-36295208
google+ icon    facebook icon