Всі новини     Понеділок, 16 травня 2016 - 19:58

Ofsted виявив понад 100 нелегальних шкіл у Англії

Ofsted виявив понад 100 нелегальних шкіл у Англії

За словами головного інспектора наглядового за освітою органу під назвою Офстед, у незареєстрованих школах Англії від органів влади заховано набагато більше дітей ніж вважалось раніше.За даними Офстед, більшість з цих шкіл є або ісламськими або юдейськими.

Школам у Лондоні, Бірмінгемі, Улвергемтоні, Лютоні та Стоук-он-Трент було видано загалом сім попереджень.

Згідно з чинним британським законодавством, школа, яка надає 20 та більше навчальних годин на тиждень, має бути зареєстрована.

Незареєстрованими школами є такі, що діють поза наглядом Департаменту Освіти (DoE), місцевих органів влади та інспекторів Офстед.

Ініціаторами та спонсорами подібних шкіл дуже часто виступають різні релігійні групи. Через це існують занепокоєння щодо безпеки виховання учнів, які відвідують ці школи.

У своєму листі до секретарки з питань освіти центрального уряду, пані Никі Морґан (консерваторка), Сер Уилшоу пише, що його команда, яка складається з сімох досвідчених інспекторів, у тісній співпраці з офіційними особами DoE, виявила понад сто підозрілих шкіл, які можна вважати нелегальними.

За словами Сера Уилшоу, під час відвідувань цих шкіл інспекторами у квітні цього року, у їх приміщеннях було виявлено 350 дітей. Він каже, що ці школи надають освіту, стандарти якої набагато нижчі від очікуваних. Через це діти дуже часто потрапляють під ризик відчуження і це також підводить під сумнів всі зусилля уряду, який хоче запевнитись в тім. що всі школи Англії сприяють сповідуванню британських цінностей.

Він також звертає увагу на те, що під час перевірок, його інспектори виявили "значні занепокоєння" щодо здоров'я та безпеки дітей у цих школах. У дуже багатьох з них заблоковані пожежні виходи. Також, дуже занепокоює санітарно-епідемічний стан приміщень. У цих школах не проводяться жодні перевірки історії та біографій персоналу, який працює з дітьми.

Сер Майкл зокрема каже: "Дуже часто батьки дітей. котрі відвідують ці нелегальні школи, використовують своє право на самостійне домашнє навчання дітей. Вони експлуатують кволість нашого чинного законодавства та успішно його обходять. Багато таких шкіл вимагають від батьків тисячі фунтів за навчання.".

Речники DoE кажуть, що немає нічого важливішого ніж безпека дітей і також звертають увагу на те, що місцеві ради на даний час мають достатньо повноважень та ресурсів аби успішно усунути подібні занепокоєння. Вони також обіцяють, що розглянуть низку потенційних заходів, які буде спрямовано на додатковий захист дітей, котрі відвідують подібні школи.

Проте, тіньова секретарка з питань освіти, пані Люсі Пáуел (лейбористка) звинувачує уряд в тім, що він, як вона сама каже, "спить за кермом" та дозволяє різним екстремістам розвивати у шкільній системі потенційно небезпечні ідеології.

Вона також каже, що освітня політика Торі призвела до фрагментування шкільної системи Англії, якій дуже бракує впевненого місцевого нагляду, аби вчасного долати проблеми, закім вони перебувають на початкових стадіях розвитку.

За її словами: "В результаті цього, багато дітей вислизають з радарів місцевих органів влади та опиняються у подібних нелегальних школах, де потрапляють під загрозу експлуатації та під вплив радикальних екстремістських ідеологій.".

Sir Michael Wilshaw - Головний інспектор шкіл Англії у ОфстедЧитайте ще:

Як у британських приватних школах зросли ціни за останні 25 років

Уряд відрікся від перетворення всіх шкіл на академії

Шкільний Міністр не зміг відповісти на питання 11-річних

Понад 30 тисяч учнів оголошують страйк

Міністри змушені скасувати екзамени через шпаргалку

Единбурзькі школи зачинено через аварійний станджерело: http://www.bbc.co.uk/news/education-36302054
google+ icon    facebook icon