Всі новини     Середа, 18 травня 2016 - 19:07

Нарешті узгоджено контракти для молодших лікарів

Нарешті узгоджено контракти для молодших лікарів

Британські профспілки медичних працівників (BMA) та представники центрального уряду, кілька хвилин тому узгодили новий тип контрактів молодших лікарів, котрі працюють у системі Національної Охорони Здоров'я Англії.Останні перемовини між Британською Медичною Асоціацією та центральним урядом тривали майже вісім днів. Проте, цього разу їм вдалося досягти згоди.

Секретар центрального уряду у питаннях охорони здоров'я, пан Джеремі Гант повідомив, що "було зроблено значний крок вперед".

Речники Британської Медичної Асоціації (BMA), яка є найбільшою профспілковою організацією медичних працівників Англії, кажуть, що "було досягнуто найкращого компромісу аби врешті-решт завершити всі ці чвари".

Домовленість, яку було досягнуто сьогодні, тепер шляхом голосування, мають затвердити 40 членів BMA.

Це означає, що урядóві пропозиції все ще можуть бути відхилені. Проте, факт сьогоднішньої угоди між профспілками та урядом вказує на те, що у цьому тривалому протистоянні було зроблено значний прорив.

Ці перемовини розглядали, як останній шанс досягнути згоди між урядом та молодшими лікарями.

Протистояння між урядом та молодшими лікарями було дуже тривалим та було відзначене чисельними чварами, суперечками та двома дводенними страйками.

В лютому цього року, уряд оголосив, що має намір самостійно ввести в дію свою версію нових контрактів для молодших лікарів Англії. Це викликало надзвичайне обурення у суспільстві, що змусило уряд знову серйозно сісти за стіл перемовин.

Головні пункти угоди включають домовленість про те, що робота молодших лікарів упродовж вихідних більше не буде розмежованою на нормальні години та соціальні години. Замість цього буде запроваджено систему надбавок, які будуть отримувати молодші лікарі в залежності від того, скільки вихідних той чи інших лікар чи лікарка відпрацювали упродовж всього року.

Також буде знижено надбавку за нічні години від 50% до 37%. Тут варто зазначити, що у Британії нічна та денна зміни практично всюди оплачуються однаково і не існує жодних надбавок чи доплат за роботу у нічний час. Це особливо стосується приватного сектора економіки.

Було також узгоджено надання допомоги лікарям, які виходять на роботу після тривалих відпусток (як наприклад після декрету) в тім, аби їм було легше увійти у звичайний ритм роботи.


Читайте більше про всі ці перипетії у наступних статтях:

У вівторок та середу знову страйк молодших лікарів

6 Квітня страйк молодших лікарів

Jeremy Hunt називає BMA безвідповідальними

Молодші лікарі NHS втрачають оптимізм

Молодші лікарі проголосували за проведення страйку

Боротьба між Гант та молодшими лікарями набирає нових обертів

Семиденна робота GP недосяжна

Нові лікарі NHS будуть змушені працювати за семиденним графіком

Садівники Даунин Стріт страйкують через зарплатуджерело: http://www.bbc.co.uk/news/health-36325045
google+ icon    facebook icon