Всі новини     Неділя, 22 травня 2016 - 10:16

Лейбористи пропонують радикально нову економіку

Лейбористи пропонують радикально нову економіку

Лідер лейбористської партії Великої Британії, пан Джеремі Корбин, вчора на конференції заявив, що у випадку приходу до влади у 2020 році, лейбористи запропонують радикально новий підхід у розв'язанні економічних проблем британців, який він називає "змішаною економікою державного та соціального підприємництва з приватним сектором, який матиме довгострокові цілі".З такою заявою пан Корбин звернувся до своїх партійних активістів на партійній конференції пін назвою «стан економіки», яка проходить цими днями у західному Лондоні.

Джеремі Корбин каже, що уряд лейбористів зламає чинну "гнилу економічну ортодоксальність".

Тіньовий канцлер, пан Джон МакДонел каже, що лейбористський уряд щороку будуватиме по 100 тисяч нових будинків, аби вирішити надзвичайну житлову кризу, яка сьогодні склалася у британському суспільстві. Пан МакДонел дуже різко розкритикував "космічні ціни" на оренду житла, які викидають на вулиці велику кількість простих британців.

Пан Корбин виклав свої плани радикальних реформ чинної капіталістичної системи і хоче запровадити у цій країні зовсім нову економічну систему і саме таку, яка потрібна людям країни.

Це буде економіка, яка зможе здолати фантастичну нерівність у нашому суспільстві. Економіка, у якій кожна молода людина матиме всі можливості максимального використання своїх талантів. Економіка, яка забезпечить висококваліфіковані робочі місця, які матимуть надзвичайно високу вартість. Економіка, яка запровадить нові, більш демократичні форми власності та економіка, яка всебічно дбатиме про наше довкілля.

Пан Корбин пропонує заснувати Національний Інвестиційний Банк, який займатиметься інвестуванням у британські інфраструктурні проекти.

Він зокрема заявив: "Аби ми могли збудувати економіку майбутнього, ми маємо мати високі та хоробрі амбіції. Це буде зовсім нова економіка. Створення багатства це добре. Ми всі прагнемо кращого процвітання. Але давайте почнемо серйозні дебати про те, як саме має створюватись це багатство і як воно має розподілятись у нашому суспільстві.".

Пан Корбин разом зі своїм найближчим соратником, паном МакДонел, називають це "новою економікою". Джон МакДонел каже, що це є "фундаментальне реформування капіталізму".

На цій конференції лідери лейбористів виклали своє макроекономічне бачення. Проте, наразі вони на надали жодних інших подробиць про те, як саме працюватиме подібна система. Мабуть тому, що до наступних парламентських виборів ще цілих чотири роки.

Пан МакДонел каже: "Я хочу аби наш майбутній уряд у своїй радикальності перемахнув навіть уряд Attlee (уряд, який заснував NHS у 1940-их).".

Проте, якщо лейбористи направду хочуть втілити в життя своє бачення майбутнього Сполученого Королівства, їм насамперед потрібно виграти вибори. І найбільша проблема тут саме в тім, чи решту членів лейбористської партії матимуть бажання підтримувати ідею Корбина та МакДонела достатнього довго, аби згуртовано піти на наступні парламентські вибори. І якщо вони все ж таки погодяться, тоді чи зможуть Корбин та МакДонел "продати" британським виборцям такі радикально ліві ідеї.

У своїй промові на цій конференції пан МакДонел заявив, що лейбористи не виграють майбутніх виборів, якщо вони не зможуть довести британським виборцям, що є цілковито спроможними розумно та заощадливо витрачати державні гроші.

За його словами: "Ми можемо обійтись без жахливих глибоких та різких бюджетних скорочень і водночас підтримувати міцне здоров'я наших державних фінансів. Ми надамо нашим місцевим радам право обмежувати "космічні" ціни на оренду житла.".

Лідери лейбористів кажуть, що всі пропозиції, про які було оголошено на цій конференції, незабаром перейдуть у стадію активних консультацій та вдосконалень, після чого, уже у своєму остаточному вигляді, вони зможуть стати офіційною політикою партії та зможуть увійти у партійну програму майбутніх парламентських виборів.

Пропозиції включають в себе право місцевих урядів на регулювання цін оренди житла. Подібну пропозицію раніше пропонував також попередній лідер лейбористів, пан Ед Милибенд, під чиїм керівництвом партія програла минулі парламентські вибори.

Пан Корбин каже, що він переконаний, що без втручання уряду та урядових структур, вирішити чинну житлову кризу, яка склалася в країні, ніколи не вдасться.

За пропозицією пана МакДонела, обмежування цін на оренду житла буде здійснюватись на місцевому рівні, радше ніж на національному.

У британській Національній Асоціації Орендодавців (National Landlords Association) кажуть, що дуже вітають той факт, що лейбористи зосереджуються на вирішенні житлової проблеми і хочуть зробити житло більш доступним, але водночас застерігають аби лейбористи на намагались перегнути палицю.

Проте, новий мер Лондона, пан Садик Хан (лейборист) каже, що не має жодного "апетиту" до введення будь-яких обмежень чи будь-якого контролю за орендою житла у столиці.


Довідка:

Джеремі Корбин

Джон Макдонел


Схожі статті:

Вибори 2017 : Маніфест (програма) Лейбористської Партії

Саймон Данчук не висуватиме свою кандидатуру на цих парламентських виборах

Британці йдуть на позачергові парламентські вибори

Мером Лондона вперше став мусульманин

Jeremy Corbyn закликав британців залишатись частиною ЄС

Корбин: на британські податкові райчики потрібно накласти

Перестановки в тіньовому кабінеті

Лейбористи виграли перші проміжні вибори

Корбин закликає не підтримувати бомбування Сирії

Корбин впав перед монархом на коліна

Корбина критикують, що не співав «Боже, врятуй королеву»

Джеремі Корбин - Голова Партії Лейбористів

Лейбористи підтримають відстрочення скасування податкових пільг

Рекордний дефіцит житла

ЧП критикують уряд через подовження «права на викуп»джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-36351149
google+ icon    facebook icon