Всі новини     Неділя, 22 травня 2016 - 12:15

Церква Шотландії проголосувала за одностатеві шлюби духовенства

Церква Шотландії проголосувала за одностатеві шлюби духовенства

Генеральна Асамблея Церкви Шотландії, відомої також як «The Kirk» (просвітеріансько-протестантська віра), проголосувала за надання права ксьондзам на продовження її церковної кар'єри, після того, як вони вступають у одностатеві шлюби.Дане, вельми суперечливе рішення, яке було прийнято у перший день цьогорічних зборів асамблеї у столиці Шотландії, місті Единбург, вважається історичним.

За затвердження даного права проголосувало 339 членів асамблеї, у той час, як проти нього проголосувало 215.

Це рішення означає, що від тепер ксьондзи матимуть право вступати в одностатеві шлюби.

Проте, цим ксьондзам не дозволяється відправляти одностатеві шлюби у церкві.

У минулому році асамблея Церкви Шотландії погодилась на надання своїм ксьондзам права вступати та жити у цивільних партнерствах. Раніше вони мали право жити разом тільки у шлюбах.

На засіданні Генеральної Асамблеї Церкви Шотландії була присутня також Перший Міністр Шотландії, пані Никола Сторджин (партія шотландських націоналістів).

Асамблея відбувається у будівлі під назвою «Mound», де до 2004 року відбувались засідання Парламенту Шотландії. Пізніше, парламент переїхав у місцевість, відому як Голируд, слово, яке тепер слугує синонімом Парламенту Шотландії, аналогічно, як слово Уестмінстер, яке ті що не вміють читати англійською називають Вестмінстер.

Перше зібрання Генеральної Асамблеї Церкви Шотландії відбулось у 1560 році, який є також роком шотландської реформації, яка стала початком Протестантської Церкви Шотландії (Protestant Church of Scotland).


Довідка:

Церква Шотландії

Реформація

Пресвітеріанство


Також читайте:

Результати виборів до Голируду 2016

Николá Стóрджин знизила умови для другого референдуму

Шотландські політики оприлюднили інформацію про податки

Пожертви на допомогу родині вбитого продавця перевалили ...

Сторджин закликає федералізувати БіБіСі

SNP вимагає більше повноважень

Ґордон Браун звинувачує Кемерона у загрозі розколу Великої Британіїджерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-scotland-36342931
google+ icon    facebook icon