Всі новини    П'ятниця, 27 травня 2016 - 11:24

Дев'ять відсотків лондонської нерухомості в руках офшорних компаній

Дев'ять відсотків лондонської нерухомості в руках офшорних компаній

Дані британського земельного кадастру (Land Registry) за останні десять місяців показують, що майже 40 тисяч об'єктів нерухомості Лондона перебувають у власності таємних компаній, які зареєстровані у офшорних зонах.Про це повідомляє британський щоденник Guardian (Ґардіан), який посилається на офіційні дані британського земельного кадастру (Land Registry), який показує, що тільки за останні 10 місяців кількість офшорних компаній, які володіють об'єктами нерухомості британської столиці, зросла на 9%.

Аналіз журналістів свідчить, що одні з найвидатніших комплексів, котрі розташовані у центральному Лондоні, було продано анонімним власникам, котрі заховані у так-звані компанії-оболонки (компанія-шкаралупка - англ. shell company), які зареєстровані у таких офшорних зонах, як Панама, Ліхтенштейн, Британські Віргінські Острови та інші.

До переліку цих об'єктів належить навіть ціла низка винних пивниць та автомобільних стоянок центру британської столиці.

Найбільше цих об'єктів зосереджені у лондонському Сіті (City of London) та у районі центрального Лондона під назвою Уестмінстер (Вестмінстер) (City of Westminster), де 10% від всіх об'єктів нерухомості перебувають у власності компаній, котрі зареєстровані у офшорних зонах.

У лондонському районі Кенсінгтон та Челсі (Royal Borough of Kensington and Chelsea) кількість таких об'єктів нерухомості складає 7%, серед яких також і об'єкти у таких заможних районах, як Fulham та Knightsbridge.

Дуже багато відомих азартно-ігрових залів (Bingo halls) та сотні старовинних лондонських пабів, котрі розташовані у цих видатних та надзвичайно дорогих частинах столиці, також перебувають у власності цих компаній. Серед них є також і відома Адміралтейська Арка (Admiralty Arch) (зображена на фото), де до 2012 року був розташований британський Кабінет Міністрів (Cabinet Office), а у 2012 році її було продано також подібній анонімній компанії, яка зареєстрована у одній з офшорних зон, на британському острові Guernsey.

Дані кадастру свідчать про те, що у власності зареєстрованих у офшорах компаній перебувають загалом 39'917 об'єктів комерційної та житлової нерухомості центральної частини Лондона, відомої, як Greater London.

Згідно з чинними правилами, практично неможливо визначити власника нерухомості, якщо він зареєстрований у офшорній зоні. Проте, дуже добре відомо, що цими власниками є, як британські, так і іноземні особи.

Адвокати та аудитори цих власників радять їм навмисне реєструвати свої компанії у офшорних зонах, аби приховати свою ідентичність та уникнути сплати багатьох податків, серед яких також і податок на успадкування майна.

Згідно з земельним кадастром, серед об'єктів нерухомості, власниками яких є офшорні компанії, є багатоквартирна будівля, у якій 201 квартира, за адресою 199 Knightsbridge, яка розташована поблизу відомого універмагу Harrods. Повідомляється, що ціна кожної квартири у цій будівлі складає кілька мільйонів фунтів. Зі всіх квартир, 123 перебувають у власності офшорних компаній, більшість з яких зареєстровані на Британських Віргінських Островах.

Одна з подібних офшорних компаній, під назвою «Capper Marketing Inc», контролюється чинним азербайджанським президентом, Ільхамом Алієвим. Про це свідчать записи у так званих панамських паперах (див. нижче).

Багато квартир у будівлі під назвою One Hyde Park, дизайнером якої є відомий британський архітектор Річард Роджерс, де розташована найдорожча квартира Лондона, також перебувають у власності офшорних компаній, які здебільшого зареєстровані у Ліхтенштейн, Кайманових островах та Ліберії.

Згідно з панамськими паперами, одна з квартир у цій будівлі, чинна вартість якої складає 23 мільйони фунтів, належить російському олігархові, панові Лєанід Фєдун.

Старша партнерка у адвокатській фірмі Boodle Hatfield, пані Sara Maccallum каже: "Приховування справжніх власників дуже часто робиться з метою конфіденційності. Якщо люди жиють там, де урядові структури дуже цікавляться їх майном, то їм найкраще використовувати подібні офшорні корпоративні структури аби приховати свої статки. До недавнього часу на території Британії також були певні податкові знижки, які приваблювали іноземний капітал, але їх повільно було усунуто.".

Все більше використання офшорних зон не є суто лондонським явищем. Якщо взяти до уваги Англію та Уельс, то 99'344 об'єкти нерухомості практично всіх типів, як корпоративних, офісних, так і житлових, перебувають у власності компаній, 90% яких зареєстровані у офшорних зонах.

Подібним об'єктом є будівля під назвою «The Riverside», яка розташована у місті Salford з мальовничим краєвидом на річку Irwell. Всі 80 квартир у цій будівлі перебувають у власності компаній, які зареєстровані на Британських Віргінських Островах. Власником самої будівлі є китайський інвестор.

До переліку подібних об'єктів нерухомості також належить і квартирний комплекс під назвою «Aruba», який розташований у місті Leeds, що у північній Англії. 82 квартири цієї будівлі перебувають у власності компаній, які зареєстровані у країні Люксембург.

Тіньовий секретар з питань житлового розвитку, пан John Healey (лейборист), описує дану тенденцію, як "дуже погана новина для наших молодих людей та пересічних британців". Він каже: "Дуже часто наші міністри кидають свої слова на вітер, але не роблять практично нічого аби приборкати цю проблему. Виглядає так, що вони не мають до цього жодного апетиту.".

Окремі об'єкти з великої кількості компаній, які зареєстровані у податкових притулках (офшорних зонах):

Дев'ять відсотків лондонської нерухомості в руках офшорних компаній Будівля 199 KnightsbridgeДев'ять відсотків лондонської нерухомості в руках офшорних компаній У одній з квартир у будівлі 199 Knightsbridge (вартість 10 мільйонів фунтів)Дев'ять відсотків лондонської нерухомості в руках офшорних компаній Будівля One Hyde ParkДев'ять відсотків лондонської нерухомості в руках офшорних компаній Найдорожча квартира Лондона (75 мільйонів фунтів) у будівлі One Hyde ParkДев'ять відсотків лондонської нерухомості в руках офшорних компаній Комплекс The Riverside у місті СелфордДев'ять відсотків лондонської нерухомості в руках офшорних компаній Квартирний комплекс Aruba у місті ЛідзДев'ять відсотків лондонської нерухомості в руках офшорних компаній Будівля Belgrave House, розташована біля станції метро Victoria. У будівлі розташований головний офіс британського відділення компанії Google. Власником будівлі є компанія Pavilion Trustees Limited, яка зареєстрована на британському острові Jersey.Дев'ять відсотків лондонської нерухомості в руках офшорних компаній Один з пабів компанії The Nag’s Head, яка зареєстрована на Кайманових островах. Загалом у компанії 500 подібних пабів та барів.Дев'ять відсотків лондонської нерухомості в руках офшорних компаній Будівля 12 Palace Street (35 елітних квартир). Власники зареєстровані на острові Guernsey.Дев'ять відсотків лондонської нерухомості в руках офшорних компаній Одна з будівель компанії Gala Bingo. У 2014 році компанію придбала фірма M&G Investments за 170 мільйонів фунтів, яка зареєстрована на острові Guernsey.Довідка:

Податковий рай (Офшорна зона)

Земельні кадастри

Винниця (винний льох)

Британські Віргінські Острови

архітектор Річард Роджерс

Ліхтенштейн

Кайманові острови

Ліберія

Люксембург

острів Джерсі (Jersey)

острів Ґернзі (Guernsey)


Також у цій темі:

Майкрософтська компанія заплатила нуль податків Майкрософтська компанія заплатила нуль податків3.06.2021
Українська мафія таємно інвестувала у СК мільйони фунтів

HMRC обіцяє детальне розслідування панамських паперів

Корбин: на британські офшори потрібно накласти пряме правління

Кемерона закликають оприлюднити свої фінансові афери

Прем?єр-міністр оприлюднив інформацію про доходи та податки

Походження статків родини Кемерон

Шотландські політики оприлюднили інформацію про податкиджерело: http://www.theguardian.com/money/2016/may/26/revealed-9-rise-in-london-properties-owned-by-offshore-firms
google+ icon    facebook icon