Всі новини     Вівторок, 07 червня 2016 - 09:49

Засновника Sports Direct викликають на допит парламентарів

Засновника Sports Direct викликають на допит парламентарів

Засновник компанії Спорц Дайрéкт, пан Mike Ashley, сьогодні має з'явитись перед групою членів Палати Громад британського парламенту, де йому буде покладено запитання про умови праці на одному з головних сортувальних та збеорігальних центрів компанії, який розташований у графстві Дербішиа.Компанія Спорц Дайрéкт є однією з найбільших британських компаній з продажу спортивного обладнання та спортивного одягу.

Нещодавно, компанію було дуже різко розкритиковано за умови праці у її сортувальному центрі.

Члени парламентського Комітету з Бізнесу, Інновацій та Здібностей раніше вже запрошували пана Ешлей на своє засідання, але він їм у цьому відмовив.

Проте, останньої неділі, пан Ешлей погодився зустрітись з парламентарями та відповісти на їх питання, з метою, як він сам каже, "збереження доброго імені своєї компанії".

Він також запропонував членам комітету, спочатку відвідати даний центр і самим засвідчитись в тім, що там насправді відбувається, а вже після того класти йому запитання щодо умов праці у центрі.

У своєму листі до членів комітету, в понеділок ввечері, пан Ешлей написав, що прийде на зустріч з ними і пояснив це тим, що, мовляв, "його компанії нема що приховувати".

Пан Ешлей також є власником футбольного клубу «Newcastle United». У тому ж листі він заявив, що: "Я погоджуюсь з тим, що у нашому центрі у Шиабрук ми мусимо значно покращити процедуру перевірки персоналу при виході з роботи і ми це вже робимо.".

У минулому році, британський щоденник Ґардіан повідомляв про те, що працівників вище згаданого центру компанії Спорц Дайрект піддають дуже ретельній та виснажливій перевірці при їх виході за межі центру після закінчення робочого дня.

Один з адвокатів у фірмі Tanfield Chambers, пан Peter Linstead, який є фахівцем у питаннях британського трудового права, каже, що такі заходи контролю за своїми працівниками є звичайною практикою у сфері роздрібної торгівлі і вельми багато крамниць мають дуже схожі схеми контролю персоналу.

Пан Линстед зокрема також каже, що: "Реальною проблемою, яку ми тут маємо, є те, що перевірки особистих речей працівників центру займали дуже довго. Вони були змушені тривалий час простоювати у чергах, але їм за це не платили.".

Після того, як ця стаття з'явилась у Ґардіан, інші видання також долучились до вельми активної критики компанії, що й змусило багатьох членів парламенту відреагувати на цю подію і розглянути це питання на відповідному комітеті.

У своєму листі до парламентарів, пан Ешлей також каже, що виконавчий директор компанії, пан Dave Forsey, за минулий рік не отримає своєї звичної премії, сума якої складає приблизно 4 мільйони фунтів.

Упродовж останніх 12 місяців, акції Спорц Дайрект, сповзли десь на 45% і головним чином через побоювання інвесторів про зростання негативного іміджу компанії.

На даному засіданні парламентського комітету також будуть присутніми представники профспілкової організації Unite, яка має багато своїх членів серед працівників вище згаданого центру.

Також, будуть присутніми представники персонал-агенції The Best Connection та агенції Transline. Ці агенції забезпечують тимчасовим персоналом центр у Шиабрук.


Оновлено о 15:00:

Під час опитування, пан Ешлей визнав, що у центрі були випадки, коли працівників фінансово карали навіть, коли вони спізнювались на одну хвилину.  Він сам називає це "неприпустимим".

Він також визнав факт, що працівникам центру платили зарплату, яка була нижчою за мінімальну. Було також виявлено "неприпустиму", за його словами культуру поведінки керівників центру з працівниками. Він повідомив, що вже дуже багато порушень було виправлено. Він також погодився з тим, що його компанія розрослась до таких розмірів, що він був більше не спроможний ефективно нею керувати.

Компанію пана Ешлей звинувачують також в тім, що у ній було створено "культуру залякувань", де панувала жорстка дисциплінарна система,  було поширено практику нуль-годинних контрактів та застосовано дуже жорстку систему обшуку працівників, яка дійшла до того,  що працівники заробляли менше встановленого мінімуму.

Один з представників профспілок сказав: "Люди були перелякані, бо вони працювали у системі, де добре усвідомлювали, що могли втратити роботу, практично у будь-який час. Коли ваші працівники перебувають під таким великим тиском, це створює надзвичайно велику  небезпеку їх здоров'ю та створює великі ризики потенційних нещасних випадків, що може мати просто жахливі наслідки.".

Одна працівниця розповідала, що одного разу, через тривале перебування у черзі в очікуванні обшуку, її коліжанці довелось народжувати в  туалеті, на прохідній через побоювання втратити роботу, якщо вона піде у лікарняну відпустку.

Інші працівники порівнюють умови роботи у центрі з умовами проживання у радянському таборі "ґулаґ".


Засновника Sports Direct викликають на допит парламентарів Сортувальний та зберігальний центр компанії Sports Direct у ШиабрукРозташування центру на карті:
Подібні статті:

ACAS радить компаніям бути щедрими та гнучкими під час

Онлайн петицію за високі каблуки вже підписало понад 100

Jeremy Corbyn закликав британців залишатись частиною Європи

Продуктивність британських працівників продовжує

У СК зростає число працівників з нульгодинними контрактами

Компанію MiHomecare можуть змусити виплатити сотні тисяч

Європейський суд: подорож на працю є праця

31 Липня втупає в дію законодавство протидії рабствуджерело: http://www.bbc.co.uk/news/business-36465404Всі новини