Всі новини     П'ятниця, 24 червня 2016 - 09:20

Дейвид Кемерон йде у відставку

Дейвид Кемерон йде у відставку

Чинний Прем'єр-міністр Сполученого Королівства, пан Дейвид Кемерон, щойно оголосив, що не вважає доцільним своє подальше перебування на посту прем'єр-міністра.У своєму виступі на перед будинком центрального британського уряду, №10 Даунин Стріт, пан Кемерон заявив, що у зв'язку з результатами вчорашнього референдуму, не вважає, що він може бути тим "капітаном", який очолить перемовини Сполученого Королівства про ініціювання статті 50 Європейської Угоди, яка визначає порядок виходу країни з Євросоюзу.

Технічно, перемовини про вихід з Європейського Союзу мають тривати 2 роки. Проте, від'як досі ще жодна країна цього не робила, ніхто насправді не знає скільки часу буде потрібно аби подолати розбіжності та інші перешкоди на дорозі, яка виходить з ЄС.

Пан Кемерон заявив, що залишатиметься прем'єр-міністром СК упродовж наступних трьох місяців, до партійної конференції Консервативної Партії, де має бути обрано нового голову партії і відтак нового прем'єр-міністра.

Вчора ввечері, 84 впливові члени Торі написали листа, у якому закликали пана Кемерона залишатись на своєму посту попри будь-який результат референдуму. Проте, пан Кемерон вирішив, що, через свою палку проєвропейськість під час кампанії, не є тією особою, яка спроможна ефективно та неупереджено вести майбутні перемовини про умови виходу Британії з ЄС.

Реакція багатьох політиків на цю новину не є однозначною. Багато з них вже починають балакати про нові парламентські вибори. Вони аргументують це тим, що члени консервативної партії, яких на даний час налічується приблизно 150 тисяч, не можуть визначати хто має бути премєр-міністром країни, населення якої складає понад 65 мільйонів.

Результати референдуму спричинили вельми різку реакцію світових фінансових ринків. Заява пана Кемерона додала до цього вогню ще більше масла. Індекс лондонської біржі, FTSE сьогодні зранку відчинився на 1.5% нижче ніж зачинився вчора. Проте, вже згодом, після заяви пана Кемерона, індекс пішов ще глибше і на даний час вже стоїть на позначці 5'808 пунктів, що є на 500 пунктів нижче ніж учора.

Курс британського фунта до долара США, упродовж минулої ночі, впав на більше ніж на 10% і зараз перебуває на позначці 1.33, що є найнижчим курсом за останні 30 років, від 1985 року. Опівночі цей курс дорівнював 1.50

Чи спричинить сьогоднішній результат спад економіки СК і чи буде цей спад глибоким, наразі ніхто напевне не знає, але нічого доброго фахівці найближчим часом не очікують.

Ми ще наразі нічого не почули від першого міністра Шотландії, пані Ніколи Сторджин, яка радше за все найближчим часом виступить з заявою про новий шотландський референдум.

Також, вже були заяви від північно-ірландських лідерів про утворення об'єднаної Ірландії, тобто об'єднання Північної Ірландії з Ірландією.

Можливо також і те, що у наступному році СК постане перед фактом нових парламентських виборів.


Також читайте:

У Великій Британії оголошено позачергові парламентські вибори

Британія виходить - Результати та хід голосування

Якщо «Залишаємось» виграє, Ryanair обіцяє дикі знижки

Референдум ⁑ лідери 1280 підприємств закликають залишатись

Референдум ⁑ прихильників виходу на 6 відсотків більше

За останні 48 годин на референдум зареєструвалось понад 430К людей

Ми можемо залишатись у ЄС і одночасно контролювати міграцію

Чиста міграція зросла до 333 тисячі

Кемерон каже, що СК отримує особливий статус у ЄС

Референдум - регулятор статистики втрачає витримку

George Osborne: Брекзит вдарить по цінах на житло


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/ukВсі новини