Всі новини     П'ятниця, 24 червня 2016 - 19:15

Лісабонська Угода : Стаття 50

Лісабонська Угода : Стаття 50

У зв'язку з надзвичайною цікавістю, тут подається повний виклад п'ятдесятої статті Лісабонської угоди, яка визначає порядок виходу країни зі складу Європейського Союзу.Стаття 50
1. Будь-яка держава-член має право виходу зі складу Союзу відповідно до вимог своєї конституції.

2. Будь-яка держава-член, яка прийняла рішення про вихід, зобов'язана повідомити про це Європейську Раду. У світлі настанов, наданих Європейською Радою, Союз зобов'язаний вести перемовини та укласти угоду з державою, яка виходить, де має бути визначено процес та інструменти виходу даної країни, взявши до уваги структуру її майбутніх стосунків з Союзом. Ця угода має обговорюватись у відповідності зі Статтею 218(3) цієї угоди, яка стосується Договору про Функціювання Європейського Союзу. Цю угоду має бути укладено Радою від імені Союзу при умові кваліфікованої більшості після того, як вона отримає на це згоду Європейського Парламенту.

3. Угоди припиняють діяти від дати вступу в силу угоди про скасування або, якщо це неможливо, через два роки після того, як від даної держави надійшло повідомлення про вихід, що зазначено у пункті 2, хіба, якщо Європейська Рада, у своїй угоді з державою-членом, одноголосно погоджуються на продовження цього періоду [тут мається на увазі одноголосна згода всіх членів Європейської Ради].

4. Для цілей 2 і 3 пунктів, член Європейської Ради або Ради, яка представляє державу, яка виходить, не повинні брати участь в обговореннях Європейської Ради або Ради та у прийнятті рішень, котрі їх стосуються.

Кваліфікована більшість визначається відповідно до Статті 238(3) (б) Договору про Функціювання Європейського Союзу.

5. Якщо будь-яка держава, яка виходить зі складу Союзу, звертається з проханням про повторне долучення, її прохання є предметом процедури, яку викладено у Статті 49.


Довідка:

Лісабонська Угода


Також читайте:

Теріза Мей наразі залишається на своїй посаді

Громадяни ЄС зможуть залишатись жити у СК після Брекзиту

Статтю 50 буде ініційовано наступного тижня

Сторджин : Майбутнє Шотландії у Європі

Дейвид Кемерон йде у відставку

СК виходить з ЄС

Якщо «Залишаємось» виграє Ryanair обіцяє дикі знижки

Референдум ⁑ лідери 1280 підприємств закликають залишатись
джерело: http://www.lisbon-treaty.org/Всі новини