Всі новини     П'ятниця, 01 липня 2016 - 00:59

ЄС ? принцип вільного пересування безкомпромісний

ЄС ? принцип вільного пересування безкомпромісний

Лідери Європейського Союзу попередили, що Сполучене Королівство мусить шанувати принцип вільного пересування людей в межах території союзу, якщо хоче отримати доступ до єдиного ринку ЄС, після того, як вийде з членства.Президент Європейської Ради, пан Дональд Туск, сказав що СК не може підбирати собі смачненькі шматки та залишати найгірші.

Лідери Франції та Німеччини також дали чітко зрозуміти, що воля пересування громадян в межах ЄС навіть не буде стояти у порядку денному майбутніх перемовин між ЄС та СК.

Міграція у СК з країн членів ЄС була одним з найголовніших питань референдуму. Багато британців вірили в те, що коли покинуть ЄС, зможуть зменшити наплив мігрантів. Проте, сьогодні лідери країн ЄС дали їм чітко зрозуміти, що цього не буде.

Приблизно 40% британського експорту припадає на ринок ЄС.

Раніше, прем'єр-міністр Кемерон заявляв, що питання про вільне пересування буде розглядатись вже наступним прем'єр-міністром Сполученого Королівства.

За свіжими даними, наступника пана Кемерона має бути обрано у вересні цього року. Проте, багато політологів сходяться на думці, що СК очікують дострокові парламентські вибори.

Сьогодні, під час чисельних зустрічей у Брюсселі, пан Юнкер заявив, що жодних "нюансів" для Сполученого Королівства не буде.

Пан Туск сказав, що 16 вересня відбудеться наступна зустріч лідерів ЄС, окрім лідера СК, яка матиме місце у Братиславі. На цій зустрічі буде детальніше вивчатись питання Брекзиту.

Пан Юнкер сказав, що жодні перемовини чи будь-які інші дискусії з представниками СК не можливі до тих пір, поки СК офіційно не повідомить ЄС про свій вихід, тобто ініціює Статтю 50 лісабонської угоди.

Пан Юнкер зокрема сказав: "без офіційного повідомлення не буде жодного діалогу".

Це також підтвердила Канцлер Німеччини, пані Анґела Меркель, і сказала, що бажає аби це все розпочалось якомога раніше.

Після своєї зустрічі, члени решту 27 країн ЄС оприлюднили заяву, у якій йдеться, що вони сподіваються на те, що у майбутньому СК стане близьким партнером ЄС і вони також сподіваються на пошану з боку Сполученого Королівства.

У заяві йдеться: "Будь-яка угода між СК та ЄС має базуватись на балансі прав та обов'язків. Доступ до єдиного спільного ринку вимагає погодження з нашими чотирма вільними принципи, якими є принцип пересування людей, пересування товарів, пересування працівників та пересування капіталу.".

У своїй співбесіді з БіБіСі, французький Міністра Фінансів сказав: "Після того, як СК формально подасть заяву на вихід, на столі лежатимуть всі варіанти. Ми вестимемо перемовини про всі аспекти наших стосунків з бажанням досягнути згоди. Але Британія не буде у тій самій позиції, що була раніше. Ми повертаємось на нуль, або, як кажуть французи, на чисту підлогу.".

Прем'єр-міністр Італії, пан Matteo Renzi, після зустрічі сказав: "Британці зробили вибір. Нам шкода, але врешті-решт гірше від цього буде їм, а не Європі.".


Також на цю тему:
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-36659900Всі новини