Перелік новин     Четвер, 30 червня 2016 - 19:35

Існує можливість подальшого зниження відсоткової ставки

Існує можливість подальшого зниження відсоткової ставки

Голова Банку Англії сьогодні оголосив про те, що має намір запровадити додаткове стимулювання британської економіки та про те, що існує можливість подальшого пониження відсоткової ставки Банку Англії до нульової позначки.Заява п. Карней спричинила подальше падіння британської валюти, вартість якої за сьогодні сповзла ще на більше ніж один відсоток.

Падіння фунту відбулось після того, як п. Карней натякнув на те, що у найближчі місяці існує можливість пониження відсоткової ставки Банку Англії, який є національним банком Сполученого Королівства.

Пониження відсоткової ставки є доброю новиною для тих, що мають різні готівкові та іпотечні кредити.

На даний час, відсоткова ставка Банку Англії перебуває на рекордно низькому рівні, на позначці 0.5%.

Якщо ця ставка зійде до нуля, тобто понизиться на пів відсотка, це означає, що якщо ви, для прикладу, на даний час сплачуєте щомісячну іпотеку у розмірі 1000 фунтів, то після пониження на пів відсотка, щомісяця платитимете приблизно на 50 фунтів менше.

З іншого боку, пониження відсоткової ставки є поганим для тих, хто зберігає гроші в банку на ощадних рахунках, бо це означає, що вони отримуватимуть менше грошей від банку, як відсотки за свої збереження.

Пониження відсоткової ставки завжди має негативний вплив на курс валюти. Саме тому, фунт сьогодні сповз на більше ніж відсоток, що є вельми значним сповзанням вартості валюти за один день. На даний час курс фунта до долара складає 1.3245.

Після референдуму фунт був сповз до найнижчої за останні 30 років позначки, але через кілька днів, дещо відійшов. Проте, сьогодні, після виступу п. Марка Карней, він знову опустився до майже тієї ж позначки.

Пан Карней сьогодні зокрема сказав: "Зі свого боку, я не можу виражати погляди інших членів Комітету Монетарної Політики, але економічні прогнози мають тенденцію на погіршення, що означає, що радше за все, ми будемо змушені вдаватись до пом'якшень монетарної політики вже цього літа. Це вказує на можливість подальшого зниження відсоткової ставки від вже й так рекордного рівня. Також існує можливість подальшого вливання коштів у економіку країни упродовж цього літа.".

Вливання коштів у економіку є одним з інструментів її стимулювання. Цей механізм передбачає придбання Банком Англії активів, серед яких державні облігації, що у свою чергу збільшує вливання грошей у економіку.

Наступне засідання Комітету Монетарної Політики Банку Англії відбудеться в середині липня. Воно за звичай відбувається щомісяця.


Подібні статті:

Брекзит ☀ Що далі ☀ Економіка

Карней ☀ 130 мільярдів для заспокоєння ринків

СК виходить з ЄС

Дев'ять відсотків лондонської нерухомості в руках офшорних компаній

Уряд перегляне Суверенний Ґрантджерело: http://www.bbc.co.uk/news/business-36673005Всі новини