Перелік новин     Неділя, 03 липня 2016 - 18:02

Тоні Блеєр у жодному випадку не постане перед судом

Тоні Блеєр у жодному випадку не постане перед судом

Прокурори Міжнародного Кримінального Суду повідомили, що вивчатимуть рапорт Чилкота з метою виявлення свідчень про зловживання та тортури, які могли вчиняти британські солдати, але вже цілковито відкинули ймовірність переслідування колишнього прем'єр-міністра Великої Британії, пана Тоні Блеєра, за його можливі військові злочини.Це рішення спричинило неабияке обурення членів родин солдат та офіцерів, котрі загинули у іракській війні, яка розпочалась на початку 2003 року.

Сім'ї загиблих солдат звинувачують пана Блеєра у втягуванні Британії в цю війну.

Звіт Сер Джона Чилкота має бути опубліковано в цю середу, 6 липня. Багато аналітиків очікують, що звіт піддасть значній критиці роль пана Блеєра у іракській війні, яка почалась у 2003 році..

Проте, у своїй офіційній заяві британській медіа групі під назвою, Тéлеґраф, Міжнародний Кримінальний Суд повідомив, що його прокурори проаналізують весь звіт, який, як очікується, міститиме 2.3 мільйони слів, де шукатимуть за свідченнями про військові злочини, які могли бути вчинені британськими солдатами, і повідомили, що рішення щодо переслідування пана Тоні Блеєра, є поза юрисдикцією суду.

Це означає, що окремі солдати можуть стати предметом переслідувань, а сам пан Блеєр ні.

Міжнародний Кримінальний Суд засідає у місті Гаага, яке розташоване у Нідерландах (Голландії). Цей суд почав "попередній розгляд" тверджень про тортури та насильства, які чинили британські солдати у період іракської війни, після того, як отримали досьє від правозахисних адвокатів, котрі діють від імені жертв іракської війни.

У своїй заяві, Канцелярія Прокурора Міжнародного Кримінального Суду повідомила: "Ми візьмемо до уваги звіт Чилкота тоді, коли його буде оприлюднено, та у контексті попередньої оцінки питання, яке стосується Іраку та СК.
Попередній розгляд не є розслідуванням, а є процесом, який спрямований на визначення того, чи існує розумна основа для відчинення розслідування.
Як вже вказувалось Канцелярією, ще у 2006 році, рішення Сполученим Королівством розпочинати війну в Іраку потрапляє поза межі юрисдикції цього Суду.".

У даному суді також повідомили, що "суд розглядав можливість введення злочину під назвою «злочин агресії», який міг би стосуватись незаконних вторгнень, але це ще наразі "не кристалізувалось і у будь-якому випадку, не застосовуватиметься ретроспективно, тобто заднім числом".

Засмучені родичі тих британських солдат, котрі загинули у іракській війні, засудили рішення Міжнародного Кримінального Суду. Пан Roger Bacon, чий син Matt Bacon, який був майором батальйону розвідки і загинув через підрив бомби в Іраку у 2005 році, каже: "Це жахливо. Це подвійні стандарти. Ці солдати відрядились виконувати все, що було у їх силах, задля нас і виявляється, що за ними полюють, і попри це, на чоловіка, який їх туди відрядив, ніхто не звертає увагу. Це абсолютно неправильно та просто огидно.".

Пан Бейкон, який є поліцейським у відставці, також сказав: "Вельми погано, що Міжнародний Кримінальний Суд взагалі вивчає всі ці звинувачення зловживань та тортур, але не використовує рапорту Чилкота з метою свого подальшого розслідування. Це не виглядає правильним взагалі, особливо, якщо вони не мають жодних намірів розглядати причетність до цього, пана Тоні Блеєра.".

Пан Reg Keys, чий син Том, був одним з шести Королівських Військових Поліцейських, які загинули біля місцевості Majar al-Kabir, у 2003 році, сказав: "Міжнародний Кримінальний суд має використовувати рапорт Чилкота, як підставу для судового поклику проти Тоні Блеєра, а не як амуніцію проти британських солдат за навмисні зловживання."

Очікується, що звіт Чилкота міститиме інформацію про те, що уряд пана Блеєра ввів в оману громадськість щодо існування зброї масового знищення у Іраку, перед початком, як багато вважають, незаконної війни у Іраку.

Коронна Прокурорська Служба (Crown Prosecution Service, скор. CPS) двічі розглядала справу проти пана Блеєра, але у обидвох випадках вирішила не вдаватись до будь-яких подальших дій.

Проте, пан Блеєр може також постати перед судовим покликом з боку родин загиблих у цій війні британських солдат, які можуть спробувати подати на нього до суду за "зловживання владою на державній службі", або за недбалість на тому ґрунті, що він перевищив свої повноваження, що призвело до масових жертв.

Якщо це виявиться успішним, воно може призвести до великої винагороди за збитки, проти пана Блеєра.

Пан Matthew Jury, який є оперативним партнером адвокатської фірми, McCue & Partners, яка представляє родини британських солдат, які загинули у іракській війні, каже: "Ще надто рано вести мову про переслідування. Наразі, сім'ї занепокоєні тим, аби Розслідування Чилкота належним чином завершило виконання своїх обов'язки. У середу ми матимемо можливість у цьому переконатись.
Тільки після повного та непоквапливого вивчення змісту та висновків цього звіту, родичі вирішуватимуть про свої подальші дії.
Проте, якщо буде вирішено, що офіційні особи уряду діяли незаконно, родичі розглядатимуть питання про ті дії, які вважатимуть найбільш відповідними та необхідними."

Оприлюднення звіту через сім років після того, як почалось це розслідування, також призведе до спроб членами Палати Громад відновити свої колишні намагання офіційно засудити пана Блеєра. Лідером цього руху є колишній лідер Партії Шотландських Націоналістів, пан Алєкс Селмонд.

У своєму електронному листі до членів Палати Громад, пан Селмонд пише: "Якщо, як я вірю, Чилкот виявить, що у пана Блеєра були зобов'язання перед паном Джорджем Бушем, які він зробив йому у нього вдома, на ранчо, Crawford Ranch, у 2002 році, то це надасть нам причину подальшого розвитку цієї справи.".

Інший член Палати Громад, Сер David Amess (консерватор), який отримав цього листа від пана Селмонд, каже: "Ми маємо цього домагатись. Коли звіт Чилкота буде оприлюднено, якщо там буде інформація про те, що Тоні Блеєр ввів всіх нас в оману, я особисто, цілковито налаштований добиватись правосуддя та бачити його офіційно осудженим.".

Сам пан Блеєр, неодноразово заявляв, що хотів використати звіт Чилкота з метою звернення до своїх критиків. У своєму інтерв'ю, у жовтні минулого року, у Сполучених Штатах, він вибачився за хибні дані розвідки щодо зброї масового знищення та "інших помилок у плануванні" перед вторгненням у Ірак, у 2003 році.

Проте, він продовжував захищати саме вторгнення в Ірак та усунення від влади Садама Хусейна.

Речник пана Блеєра повідомив, що пан Тоні "чітко пояснив свою позицію" і що його офіс "не надаватиме поточних коментарів" до оприлюднення звіту. Він зокрема сказав: "Нам важко щось сказати, коли ми ще не бачили цього звіту.".


Довідка:

Міжнародний Кримінальний Суд


Також у цій темі
джерело: http://www.telegraph.co.uk/news/2016/07/02/outrage-as-war-crimes-prosecutors-say-tony-blair-will-not-be-inv/Всі новини