Перелік новин     Вівторок, 05 липня 2016 - 22:03

Ліам Фокс вилетів після першого туру

Ліам Фокс вилетів після першого туру

Сьогодні відбулось перше голосування першого етапу обирання наступного лідера Консервативної Партії Сполученого Королівства, після того, як чинний лідер, пан Дейвид Кемерон, заявив про свою відставку через негативний результат референдуму за вихід СК зі складу ЄС.Це голосування було першим у першому етапі виборів лідера партії.

Загалом, у партії британських консерваторів, яка також відома, як Торі, є два етапи виборів лідера.

Спочатку, принаймні два члени партії висувають кандидата, який заявляє своє бажання боротись за лідерство.

Після цього кілька разів проходить голосування тих членів партії, які одночасно є членами парламенту, а точніше членами Палати Громад, яка є виборною палатою парламенту. Члени вищої палати, яка має назву Палата Лордів, не обираються, а натомість призначаються прем'єр-міністрами і термін їх служби у цій палаті триває до кінця їх життя.

Під час першого етапу виборів лідера консерваторів, голосування відбуваються до тих пір, поки не залишиться два кандидати. Після кожного голосування, "відсівається" один кандидат, який набрав найменшу кількість голосів своїх колег.

Після того, як залишається два кандидати, починається другий етап виборів лідера, під час якого решту членів партії, шляхом поштового голосування, обирають одного з двох кандидатів. Той кандидат, який набрав найбільшу кількість голосів стає лідером партії.

Сьогодні, від 11:00 до 18:00 тривало перше голосування першого етапу виборів лідера.

Загалом, на посаду лідера Торі претендувало п'ять кандидатів, серед яких пані Теріза Мей, пані Андреа Лидзом, пан Майкл Ґоув, пан Стівен Креб та пан Ліам Фокс.

Сьогодні, під час голосування, найбільше голосів набрала пані Теріза Мей (на фото, ліворуч). Вона набрала 165 голосів. Після неї, на другому місці опинилась пані Андреа Лидзом, яка набрала 66 голосів. На третьому місці, опинився пан Майкл Ґоув, за якого віддали свої голоси 48 членів консервативної партії. На четверте місце вийшов пан Стівен Креб, який взяв 34 голоси. На останньому місці опинився пан Ліам Фокс, який взяв тільки 16 голосів.

Таким чином, після сьогоднішнього голосування, пан Ліам Фокс (на фото, праворуч) випадає з боротьби за лідерство консервативної партії.

Наступне голосування відбудеться у четвер, 7 липня, між 9 та 16:00. Результати мають бути оприлюднені, біля 17:00.

Варто нагадати, що наступний лідер Торі, одночасно стане прем'єр-міністром Великої Британії.

Пані Теріза Мей, яка вважається фавориткою перегонів, після голосування, сказала: "Я задоволена цим результатом. Попереду, лежить велика робота єднання консервативної партії та всієї країни, після результату референдуму. Я, на сьогодні, є єдиною особою, яка найбільш спроможна добитись найкращого результату у перемовинах з ЄС. Я сподіваюсь на повну підтримку членів консервативної партії.".

Загалом, у сьогоднішньому голосуванні брало участь 329 членів парламенту від консервативної партії, яких також часто називають ЧП [MP - member of parlament].

Якщо якась, якийсь чи якісь кандидати вирішать забрати свою кандидатуру, вони мають про це повідомити Голову «Комітету Консервативної Партії 1992-року», пана Graham Brady, до завтра, до 9-ї години ранку.

Комітет членів Консервативної партії від 1922 року [1922 Committee] є органом, до якого належать члени Консервативної партії, які одночасно є членами Палати Громад. Комітет засідає кожного тижня у будинку парламенту (Уестмінстер). На засіданнях комітету проходять координування та обговорення поглядів членів парламенту, які віддзеркалюють погляди громадян в округах, де обираються парламентарі. Цей комітет також має повноваження вибирати лідера Консервативної партії. Цей комітет було створено у 1922 році.


21:00
Щойно стало відомо, що пан Стівен Креб, самовільно усунув свою кандидатуру з претендента на лідера Консервативної партії. Він повідомив, що закликатиме своїх прихильників віддати свої голоси за пані Терізу Мей.

Також стало відомо, що пан Ліам Фокс закликатиме своїх прихильників, голосувати за пані Терізу Мей.

Варто зазначити, що, через Брекзит, курс американського долара до британського фунта сьогодні складає 1.3033. За останні 60 років такий низький курс був тільки у 1985 році, коли він складав 1.2973.


Нижче подана схема поетапних виборів лідера Торі.
Ліам Фокс вилетів після першого туру Малюнок-схема етапів виборів лідера Консервативної партії СКПодібні статтіджерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-36718196Всі новини