Всі новини     Середа, 06 липня 2016 - 21:36

Кемерон відмовляється визнати іракську війну помилкою

Кемерон відмовляється визнати іракську війну помилкою

Чинний Прем'єр-міністр Великої Британії, пан Дейвид Кемерон, відмовився визнати, що війна у Іраку була помилкою та відмовився вибачитись за те, що його Консервативна партія разом з лейбористами голосувала за вторгнення у Ірак, у 2003 році.Пан Дейвид Кемерон, який у 2003 році голосував за вторгнення в Ірак, сказав, що людям доведеться зробити свої власні висновки про те, чи це було помилкою чи ні.

Щодо підтримки вторгнення в Ірак Консервативною партією, він сказав, що вибачатись за це "не бачить сенсу".

Звіт команди Сер Джона Чилкота, який було оприлюднено сьогодні, звертає увагу на те, що вторгнення в Ірак відбувалось попри те, що Садам Хусейн не становив жодної загрози для Великої Британії та всупереч тому, що тоді все ще існували мирні шляхи вирішення конфлікту.

Під час розслідування, один з колишніх державних службовців давав свідчення, які показують, що насправді докази про існування в Іраку зброї масового знищення, були хибно представлені британським урядом і що уряд не мав жодного адекватного плану щодо майбутньої відбудови та політичного устрою Іраку.

У своїй заяві, після оприлюднення звіту, у будинку парламенту, пан Кемерон звучав та виглядав так, мовби намагався "відпедалити" свою відповідь на цей звіт.

Під час сьогоднішніх дебатів у Палаті Громад, ЧП John Baron (консерватор) звернувся до п. Кемерона з проханням: "Чи Прем'єр-міністр не може зараз зробити щось таке, чого ще не робив жодний з наших урядів від 2003 року? Тобто, врешті-решт та незворотньо визнати, що ця інтервенція була неправильною та була помилкою.".

На це, пан Кемерон відповів: "Я думаю, що люди мають перечитати цей звіт і самі зробити для себе висновки. Чітко зрозуміло, що наслідки цього конфлікту були надзвичайно руйнівними у багатьох аспектах. Я не намагаюсь відійти від цього.".

Пан Кемерон також відмовився від обіцянки, до якої його закликала пані Caroline Lucas (партія зелених), яка намагалась спонукати його вибачитись за роль Консервативної партії у підтримці тієї війни, що дало панові Тоні Блеєру можливість побороти бунт у лавах своєї лейбористської партії, що, врешті-решт, призвело до згоди британської Палати Громад проголосувати за вторгнення в Ірак у 2003 році.

Пані Керолайн Лукас також намагалась спонукати пана Кемерона віддзеркалити свою особисту роль у цій справі, на що пан Кемерон відповів, що не бачить "великого сенсу у переграванні всіх аргументів дня" і додав: "Те, що ми всі тепер маємо зробити, це взяти уроки з того, що трапилось і ще ми маємо запевнитись в тім, що подібних помилок не буде зроблено у майбутньому.".

Потрібно зазначити, що відповідь пана Кемерона на Звіт Чилкота дуже різко відрізняється від відповіді на цей звіт лідера Партії Лейбористів, пана Джеремі Корбина, який, під час виступу, після оприлюднення звіту, кілька разів вибачився перед народом Іраку та перед родинами загиблих британських солдат та перед самими пораненими солдатами, за роль своєї партії у цьому конфлікті.


Попередні статті у цій теміджерело: http://www.independent.co.uk/news/uk/politics/david-cameron-iraq-war-chilcot-report-response-apology-refuses-live-latest-updates-a7122886.htmlВсі новини