Перелік новин     Субота, 09 липня 2016 - 15:21

Брекзит ☀ Уряд відхилив петицію про другий референдум

Брекзит ☀ Уряд відхилив петицію про другий референдум

Петицію про проведення другого референдуму щодо ЄС, яку підписало понад 4 мільйони британців, було відхилено урядом Сполученого Королівства.Кількість тих, що підписались під цією петицією, була рекордною за всю історію петицій, тобто від 2011 року.

У своїй офіційній відповіді, у Закордонних Справах сказали: "33 мільйони людей сказали своє слово на референдумі і їх рішення потрібно шанувати".

У заяві також йдеться "Ми тепер маємо розпочати приготування до виходжу з ЄС.".

Петицію було ініційовано фактично прихильником виходу з ЄС, ще до референдуму, на той випадок, якщо люди проголосують проти виходу. Проте, результат вийшов іншим, і дуже багато людей почали підписувати цю петицію. Вона закликала провести другий референдум з тієї причини, що менше ніж 75% виборців взяли участь у голосуванні і через те, що за вихід проголосувало менше ніж 60% від тих, що голосували.

У офіційній заяві уряду повідомляється, що у парламенті відбулись дебати щодо цієї петиції і парламент прийшов до висновку відхилити її пропозицію через те, що кількість підписантів не перевищила та не наблизилась до тридцяти трьох мільйонів.

Дане рішення уряду буде вельми великим ударом по тих, хто сподівався на можливість застосування парламентських методів зупинити вихід Великої Британії зі складу ЄС.

Проте, заклики щодо проведення повторного референдуму набирають все більшої сили.

Згідно з останнім опитуванням британського щоденника Індепендент, 40% з опитаних хотіли б бачити другий референдум щодо ЄС, перед тим, як Британія, після дворічних перемовин, прийматиме остаточне рішення про вихід з ЄС.

Іншими словами, люди хочуть мати останнє слово тоді, коли буде чітко відомо нові умови стосунків між СК та ЄС.

У цьому опитуванні брало участь 2 тисячі людей.

Потрібно звернути увагу на те, що у Палаті Громад ще не було голосування, яке має затвердити результат референдуму та надати урядові мандат для початку перемовин за вихід.

Тим часом, сьогодні у Лондоні, вже другу неділю поспіль, знову відбувається марш за проведення другого другого референдуму та проти виходу Великої Британії зі складу ЄС.


Також у цій темі
джерело: https://petition.parliament.uk/petitions/131215Всі новини